Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Witam wszystkich. Myślę nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, natomiast nie wiem co będę robił później. Jestem żołnierzem zawodowym i ciężko mi będzie znaleźć pracę. No chyba, że jako ochroniarz. Oczywiście żartuję sobie. Ostatnio trafiłem na artykuł rekonwersja dla żołnierzy i jestem ciekaw jakie wymagania formalne muszę spełnić żeby skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Inna kwestia to co taki kurs mi da w praktyce? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy możemy zapisać praktycznie co chcemy: od ochroniarza po wyspecjalizowanego handlowca. Dlatego chciałbym poznać opinię osób, które skorzystały z takiego typu kursu i są w stanie wnieść coś sensownego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Dzień dobry. Nie wiem co dokładnie wiesz o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to złożone pojęcie i wszystko jest zależne od tego w jaki sposób podejdziesz do tematu. Na rynku jest wiele firm, które oferują szkolenia dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to nic innego jako nabycie nowych umiejętności, które umożliwią ci znalezienie zatrudnienia po przejściu do cywila. Kwotę jaką dostaniesz na tego typu szkolenie definiuje ustawa. Dlatego warto ją przestudiować. Jak pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast najpierw powinieneś się zastanowić jaki rodzaj pracy chciałbyś podjąć w cywilu. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Gadulec na wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości