Responsywne strony internetowe przeglad


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Responsywne strony internetowe przeglad

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:25

Czy na dzień dzisiejszy posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy algorytmy wyszukiwarek lepiej oceniają takiego typu strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest mit firm, które parają się budowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak zadane pytania znajdziecie poniżej. Na początku zacznijmy od samego określenia responywnej strony internetowej. Kolokwialnie pisząc, tego typu strony internetowe, idealnie wyświetlają się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to laptopy czy urządzenia typu tablet. Tego typu strony internetowe dobrze prezentują się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio skalowany. Elementy graficzne są odpowiednio przekształcane do przekątnej ekranu. Responsywne strony internetowe mogą trochę inaczej wyglądać na laptopach, a trochę inaczej na telefonie. Zwyczajowo na samrtfonach i tabletach responsywne strony internetowe posiadają mniej szczegółów graficznych. Kolejnym ważnym aspektem, który przemawia za posiadaniem tego rodzaju strony internetowej to fakt, iż coraz więcej internautów wyświetla strony internetowe na tabletach. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych klientów. Tak, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Firmy, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Inny powód to pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są lepiej oceniane przez roboty wyszukiwarek. Zwłaszcza dla rezultatów mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tego typu funkcji. Trzeba wpisać tanie strony internetowe i sami możemy się przekonać, jakie strony internetowe mają przewagę w rezultatach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego rodzaju frazy strony internetowe pokazują jak duże są różnice w mocno konkurencyjnych branżach. Firmy, które budują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak ważne jest pozyskanie zleceń przez Internet. Oczywiście możemy uznać to za niewystarczający argument. Ale w dłuższym czasie firmy, które posiadają przestarzałe strony internetowe przekonają się o tym boleśnie. Brak nowych klientów może być w przyszłości poważnym kłopotem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

Dlatego doradzam każdej firmie rozbudowanie swojej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. Natomiast potencjalne zyski już tak.

Wróć do „Gadulec na wolne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość